Adwokat – Spadek

Adwokat - Spadek - KatowiceKażdy z nas będzie kiedyś spadkodawcą. Regulując stan prawny swojego majątku jeszcze za życia, unikamy większości późniejszych sporów w rodzinie. Możemy także część swojego majątku przeznaczyć dla osób trzecich, fundacji, jednostek samorządu terytorialnego.

Każdego kto boryka się z skomplikowaną sytuacją prawną jaka wystąpiła po śmierci najbliższych lub każdego kto chciałbym uzyskać informację, jak w sposób sprawny rozdysponować za życia swój majątek zapraszamy do naszych kancelarii, szczegółowo wyjaśnimy takie kwestie jak:

  • zasady dziedziczenia ustawowego, a dziedziczenia testamentowego
  • poinformujemy, jak sporządzić testament i jak uniknąć przejęcia długów spadkowych
  • wyjaśnimy różnice pomiędzy przyjęciem spadku, odrzuceniem spadku, dziedziczeniem z dobrodziejstwem inwentarza
  • wyjaśnimy jak wygląda postępowania nieprocesowe o stwierdzenie nabycia spadku, dział spadku

Bardzo często spadkobiercy nie nie mają świadomości o sześciomiesięcznym terminie na przyjęcie badż odrzucenie spadku, od dnia w którym dowiedzieli się o tytule swego powołania. W takich przypadkach możliwe jest uchylenie sie od skutków prawnych niezłożenia oświadczenia o odrzuceniu spadku w terminie. Adwokat wie, jak skutecznie przeprowadzić tego typu postępowanie.

Zachęcamy do kontaktu, szczegółowo objaśnimy  jak ważną instytucją jest spadek. Katowice ul. Przemysłowa 10 lok. 209,210.