Adwokat rozwodowy – sprawy rozwodowe

 

Rozwód - Separacja - Alimenty. Adwokaci Katowice. Pomoc Prawna.Każda osoba, która była uczestnikiem postępowania sądowego, wie jak niebagatelną rolę odgrywa fakt posiadania profesjonalnego pełnomocnika. Jak duże bezpieczeństwo w toku procesu gwarantuje adwokat. Rozwód bez wątpienia należy do kategorii najtrudniejszych spraw z zakresu prawa rodzinnego. Dla stron jest końcem małżeństwa i początkiem nowego etapu. Rozstrzygnięcie rodzi doniosłe skutki prawne, sam proces jest zródłem stresu oraz emocji. Pomoc i bezpieczeństwo jakie może zagwarantować adwokat w toku postępowania sądowego ma wydatne znaczenie. 

W sprawie o rozwód Sąd reguluje nie tylko sposób rozwiązania małżeństwa lecz także normuje inne kwestie dotyczące rodziny takie jak władza rodzicielska nad małoletnimi dziećmi stron, alimenty na rzecz małoletnich dzieci, ewentualnie na rzecz małżonka, orzeczenie o wspólnym mieszkaniu stron, podział majątku wspólnego stron.

Sprawy rozwodowe są jedną z tej kategorii spraw w której specjalizują się nasze kancelarie. Posiadamy bardzo bogate doświadczenie, potrafimy przeprowadzić postępowanie dowodowe tak aby w pełni zadbać o interesy naszych klientów. Doskonale wiemy że w rozwodach nie ma dwóch identycznych spraw, że jest to sztuka szukania argumentów. Ponadto niebagatelne znaczenie może mieć znajomość praktyki sądowej aby móc skutecznie występować jako adwokat rozwodowy. Katowice oraz teren całej Aglomeracji Sląskiej to obszar naszej działalności. 

W trakcie pierwszego spotkania z klientem, szczegółowo tłumaczymy jak wygląda proces o rozwód, czym różni się od separacji i unieważnienia małżeństwa. W zależności od sytuacji klienta doradzamy, jakiego roszczenia dochodzić. Zapewniamy kompleksową obsługę, sugerujemy skorzystanie ze wszelkich dostępnych uprawnień do realizacji założonego celu, w tym postępowań zabezpieczających. W uzgodnieniu z klientem podejmujemy się pozasądowej mediacji z drugą stroną sporu. Dla klientów pozostających w sakramentalnych związkach małżeńskich prowadzimy sprawę rozwodową w sposób ułatwiający późniejsze unieważnienie sakramentu małżeństwa przed sądem metropolitarnym. 

Sąd Okręgowy w Katowicach Wydziały Cywilny Rodzinny XVII i Wydział Cywilny Rodzinny XVIII to sąd prowadzący w pierwszej instancji sprawy rozwodwe. Katowice, Bytom, Pszczyna, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Będzin, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Mikołów, Mysłowice, Tychy to obszar właściwości miejscowej sądu dla spraw rozwodowych.